Úvod Přehled článků Kuna v autě tropí jen neplechu! Zatočte s ní!

Kuna v autě tropí jen neplechu! Zatočte s ní!

Kuna v autě tropí jen neplechu! Zatočte s ní!
Stalo se vám někdy, že jste ráno sedli do auta a auto ne a ne nastartovat? A po otevření kapoty jste našli zbytky chlupů a rozkousané kabely? To si nejspíš vaše auto vyhlídla kuna jako svůj úkryt.

Po zaparkování zůstává motor ještě nějaký čas teplý a to je lákadlo právě pro kuny. Při chladných večerech kuna vyhledává čerstvě zaparkované vozy a na noc se usídlí k vyhřátému motoru. Jenže problém je v tom, že kuna u motoru pouze nespí.

Všude samé kabely

Kunu především v autě láká teplo motoru, ale nepohrdne ani kabelem. Pryž, kterou jsou kabely většinou potaženy, kunám chutná. Po usídlení v autě začnou velmi často tito malí škůdci hodovat právě na kabelech a vy poté s vozem rozhodně z parkoviště neodjedete.

Pokud si kuna vaše auto oblíbí, nemá problém se vracet každou noc a vy můžete počítat s velkou škodou. Nejen že pod kapotou objevíte nespočet rozkousaných kabelů, ale také objevíte zbytky potravy a nejspíš i nepříjemný pach, který se velmi často dostane i do vnitřního prostoru automobilu.

Kuna nepohrdne ani izolací v kapotě. Než se nadějete, může se z vašeho vozu stát nepojízdný dům pro kuny. Boj s malým záškodníkem není jednoduchý, ale rozhodně se dá vyhrát.

Hurá do boje!

Kuna v autě rozhodně není vítaná. Zde není čas na to otálet s jejím vyháněním. Jako první bychom se měli zaměřit na odstranění veškerého pachu kuny z motoru. Pokud tak neučiníme, všechny způsoby vyhánění budou nejspíše k ničemu. Po důkladném umytí můžeme zvolit vhodný nástroj na ochranu motoru proti kunám.

Na trhu naleznete například spreje proti kunám či plašičky. Sprej je samozřejmě levnější varianta, ale je to poněkud pracná varianta. Sprej je totiž vhodné používat pomalu každý den po delší dobu, aby měl ten správný efekt. Stačí párkrát vynechat a kunu máte zpět. Ve finále se tedy tato možnost může i docela prodražit.

Nejlepším řešením do aut jsou plašičky. Plašič kun je velmi jednoduché do auta nainstalovat a navíc je to dlouhodobá investice. Můžete si vybrat, zdali budete plašič napájet tužkovými bateriemi či ho připojíte přímo k autobaterii auta. Instalace není vůbec složitá a s produktem vám vždy přijde i podrobný návod.

Důležité je umístění ultrazvukové plašičky v motorovém prostoru. Plašička musí být situována tak, aby se zvuk mohl rozléhat po celém místě. Nejlepší je tedy umístit zařízení přímo pod kapotu do rohu. Pokud si zvolíte připojení plašičky k autobaterii, přístroj se sám automaticky po zaparkování aktivuje a je aktivní až do dalšího nastartování. To vám zajistí spolehlivou ochranu proti malému škůdci. Díky proměnlivé výšce tónu si kuna na zvuk nezvykne a radši automobil opustí, než aby se vystavovala nepříjemnému prostředí.

Automobil je pro mnohé z nás každodenní nutnost a pokud se rázem stane nepojízdným, může to pro nás znamenat veliké nepříjemnosti. Jedním z častých důvodů, proč nám auto nechce startovat, jsou rozkousané kabely od kuny, která se nám v autě zabydlela. Je nutné hned zahájit patřičné kroky, abychom se kuny co nejrychleji zbavili. Rozhodně na nic nečekejte, jinak vám kuna z auta udělá kůlničku na dříví!